Žurnalistas ir Laisvės TV įkūrėjas Andrius Tapinas
Žurnalistas Andrius Tapinas pavasarį mus sukvietė į Laisvės pikniką, vasarą savanoriškai iškeliavo už šiaurės poliarinio rato – į Igarką, kur Misija: Sibiras dalyviai susitiko su ten tebegyvenančiais lietuviais ir tvarkė apleistas lietuvių tremtinių kapines. O rudenį įkūrė dar neregėtą Lietuvoje dalyką – internetinę televiziją, kurios transliaciją remia patys prenumeratoriai.
Kalbino Sandra Vilimaitė, nuotraukos Martynas Grašys, Gaudrius Dzikaras, žurnalas VERSLO pietūs nr. 1

Andrius Tapinas (nuotr. Martynas Grašys)
Esate žinomas TV laidų vedėjas, Pinigų kartos kūrėjas, 2006 metais buvote ir restorano Starz savininkas, dirbote pirmosios sporto televizijos Sport1 programų direktoriumi, esate knygų Vilko valanda ir Maro diena autorius, DELFI savaitės apžvalgininkas ir Laisvės TV įkūrėjas. Tikrai daug veiklų, ar visos buvo jums įdomios, o gal taip lengviausia atsirinkti, kas gyvenime geriausiai sekasi?
Manau, būtų pirmasis variantas. Negalėčiau dirbti vieno darbo nuo 8 iki 5 biure, man būtų nuobodu. Nesakau, kad blogai dirbti tokį darbą, bet tai – ne man. Kiekviena veikla man buvo įdomi ir suteikė pamoką. Pavyzdžiui, tas pats restoranas buvo nesėkmingas projektas, bet daug ko išmokė, nes tikriausiai būtent iš nesėkmių galime pasimokyti daugiausiai. Be to, dauguma veiklų susijusios su televizija, o tai visada man buvo įdomiausia. Geriausiai jaučiuosi būtent dirbdamas televizijoje.
Jauniems žmonėms sakoma: atrask tai, ką mėgsti, ir tau pasiseks. Kaip manote, kas dar svarbu norint pasiekti užsibrėžtų tikslų profesinėje srityje?
Nebūtinai vien tik jauniems žmonėms. Dabar ir keturiasdešimtmečiai ieško savęs, nebijo kardinaliai keisti veiklą ar profesiją. Ši tendencija atėjo iš Vakarų, ir ji džiugina, nes niekada nėra vėlu išmokti ko nors nauja. Ir dar ypač svarbu išeiti iš savo komforto zonos: kuo dažniau tą darai, tuo daugiau dalykų išmoksti. Tam labai padeda visuomeninė veikla – tai ir mokyklų lankymas, Laisvės pikniko organizavimas ar dalyvavimas Misija: Sibiras.
Ar būna dienų, kai norisi viską mesti ir nuleisti rankas? Kur tuomet semiatės motyvacijos?
Iš tiesų man labai retai pasitaiko tokių dienų. Bet jei būna, geriausia užsiimti kokia nors kita veikla, pavyzdžiui, žaisti kompiuterinius žaidimus ar išeiti pasivaikščioti, paskaityti knygą. O išvis geriausia – ištrūkti trumpų atostogų į kitą šalį, pravėdinti galvą.

Andrius Tapinas (nuotr. Gaudrius Dzikaras)
Kaip gimė idėja kurti Laisvės TV?
Kai LRT nebeliko Pinigų kartos, galvojome, ką daryti toliau, svarstėme įvairius variantus. Pati rinka rodė tendenciją, kad žmonės nori kokybiško turinio, už kurį yra pasirengę mokėti. Pavyzdžiui, 15min portalo apmokestinimas vienu euru, jei nenori matyti reklamos, buvo sėkmingas. Sukūrėme pirmą tokią internetinę televiziją Lietuvoje, kuri veikia tik atviru kodu (Youtube platformoje), o transliaciją remia patys žmonės – Laisvės TV prenumeratoriai www.patreon.com/laisvestv skiria mums tam tikrą sumą per mėnesį. Visi pinigai naudojami turinio kūrimui finansuoti. Pradėjome gyvuoti kaip vienos laidos televizija, bet laikui bėgant laidų daugėja. (Šiuo metu Laisvės TV turi daugiau nei 4 tūkst. prenumeratorių ir transliuoja 4 laidas – aut. past.).
Andrius Tapinas po 10 metų?
Geras klausimas. Aš, tiesą sakant, nežinau, kas bus po pusmečio. Šie metai parodė, kaip greitai viskas keičiasi. Galiu tvirtai pasakyti tik viena – po 10 metų Andrius Tapinas bus ir dirbs Lietuvoje.