Kaip minimalistiškai susipakuoti darbinei kelionei
Skirtingai nei atostogos, skirtos atsipalaiduoti, ar kuprinėjimo išvyka, kai galima užmiršti rūpestį išvaizda, darbinė kelionė reikalauja gerai apgalvoti, ką vežtis. Keliaudami darbo reikalais (į konferenciją, pasitarimą ar verslo vizitą), turime palikti gerą įspūdį ir atitikti lūkesčius.
Todėl, pakuojantis daiktus, tenka apgalvoti, kaip atrodysime susitikimuose, o kaip – laisvalaikiu, kai po visų darbų pagaliau išsiruošime apžiūrėti galbūt niekada anksčiau nematyto miesto. O jei lis? O jei užeis karštis? Taip planuojant visas situacijas, kuprinė ar lagaminas ima pūstis. Kaip to išvengti ir dar pasilikti vietos pirkiniams ir lauktuvėms?
Į komandiruotes keliauju jau dešimt metų ir šiemet buvau penkiose, tad kažkur spintoje kiūto paruoštas komandiruotės komplektas. Dažniausiai vežuosi „Statoil’o“ išpopuliarintą languotą Juozo Statkevičiaus kuprinę, bet ne kartą esu nustebinusi draugus kitose šalyse, kai į darbinę kelionę atvykau vien su didele rankine. Komandiruotėse neretai nusiperku reikalingų daiktų būsimai kelionei ir nepamirštu artimiesiems parvežti ko nors paragauti iš tos šalies. Kur viskas telpa? Pasidalysiu keliais patarimais.
1.Vyniokite. Talpiausias būdas susidėti daiktus yra juos susukti į tūtelę – taip juos apsaugosite ir nuo susiglamžymo. Šitaip pakuojant iš drabužių ir kitų daiktų išstumiamas oras. Kai tenka vynioti standesnius daiktus, įdėkite į vidurį smulkių daiktų, kad neliktų tuščios vietos. Į batus sutalpinkite kojines ar kokias nors smulkmenas.
2. Įsigykite keliautojams skirtų reikmenų. Jų būna žygeivių parduotuvėse, bet galima rasti ir kitur. Galima tik pasidžiaugti, kad mokslo ir pramoninio dizaino laimėjimai leidžia vis geriau optimizuoti kuprinės ar lagamino turinį. Tokiose parduotuvėse būna delno dydžio rankšluosčių, universalaus muilo ir pan. Tačiau ir kosmetikos, sveikuolių ar buities parduotuvėse rasite smulkmenų, kurios palengvina gyvenimą, pavyzdžiui, leisdamos skysčius pakeisti kietais produktais. Visada apsirūpinu „Lush“ sausais šampūnais ir kondicionieriais, kristaliniais dezodorantais iš ekologinių parduotuvių, o dabar jau būna ir sausas lūpų balzamas bei kvepalai. Taip pat nesunku rasti rinkinukų pasiruošti mažoms skysčių ar kremų dozėms. Jei nesinori pirkti viso rinkinio, galite nusipirkti produktą kelioninėje pakuotėje (pvz., iš „L’Occitane“ ar „The Body Shop“ ir jo pakuotę panaudoti kitiems produktams dozuoti. Jei neturite specialių poreikių, viešbutyje greičiausiai rasite šampūno, dušo želės ir dar šio to, bet niekada – dantų pastos, todėl būtina susirasti mažą jos pakuotę (dažniausiai tokiomis apsirūpinu „Rossmann“ ar „dm“ parduotuvėse). Pravers ir sulankstomas kelioninis dantų šepetėlis – nereikės daug bereikalingos vietos užimančio futliaro įprastam.
3. Kelionėse apsipirkite kelionėms. Ypač Rytų Azijoje būna daiktų, be kurių galima pragyventi visą gyvenimą, bet sužinojus, kad jie egzistuoja, kyla noras prikaupti atsargas. Tarp tokių daiktų – maži, bet tvirti skėčiai, ryžių popierius prakaitui ar odos riebalams sugerti, universalūs kabliai, kabelio „vyniokliai“ ir panašios smulkmenos.
“Į komandiruotes keliauju jau dešimt metų ir šiemet buvau penkiose, tad kažkur spintoje kiūto paruoštas komandiruotės komplektas”
Kaip susipakuoti daiktus darbinei kelionei? (nuotr. rawpixel.com )
4. Apgalvokite, kaip rengsitės. Paprastai vadovaujuosi taisykle, kad ilgesnei nei dviejų dienų kelionei reikia skirtingo komplekto kas antrai dienai. Tačiau poreikį kasdien atrodyti kitaip galima pergudrauti. Jei švarkelis atviru priekiu, labiau matosi marškiniai ar palaidinė po juo, todėl iš viso komplekto svarbiausia keisti tik marškinius ir aksesuarus. Dažnai būna sunku įvertinti, kokio formalumo bus renginys (ypač akademiniuose renginiuose nesunku patekti į tokią aplinką, kur į išsičiustijimą žiūrima su panieka). Todėl bent mano labai mėgstamas pasirinkimas – sodresnės spalvos marškiniai ir kokybiška neutralios spalvos liemenė. Jeigu susibūrimo stilius pasirodė esąs neformalesnis nei tikėjausi, palikus švarkelį ar liemenę ir užsirišus šaliką (o jį verta vežtis į bet kokią kelionę), štai aš jau ir neformalė. Jeigu neskaitau pranešimo, dažnai renkuosi juodus džinsus, marškinius ir trikotažinį megztinuką. Jei staiga prireikia kažkur pasirodyti formaliau – megztinis pasislepia į rankinę.
5. Apsispręskite dėl elektronikos. Daug kam pažįstamas jausmas, kai mažąjį orlaivio krepšį užpildo beveik vien elektronika ir jos krovikliai. Bet ar tikrai tiek visko reikia? Jeigu nešiojamas kompiuteris skirtas tik konspektuoti ar pasiskaityti, galbūt pakaks įsigyti ploną, „bluetooth“ ryšiu prie telefono ar planšetės jungiamą klaviatūrą? Ar galėsite peržiūrėti ir prireikus redaguoti pranešimo pateiktį mobiliajame telefone? Ar pakaks nuotraukų mobiliuoju telefonu, ar verta vežtis fotoaparatą? Ar keliems įrenginiams tiks tas pats kroviklis? Palyginus su kelionėmis prieš dešimtmetį ar kiek vėliau, būtinų daiktų sąrašas susitraukė. Dabar planšetė yra mano knyga ilgam laukimui oro uoste, žemėlapis, konspektas, muzikos grotuvas ir kelionių vadovas.
Per paskutinę komandiruotę Briuselyje languotoji kuprinė netikėtai pasunkėja, pripirkus visiems šokoladinių lauktuvių. Tačiau, dulksnojant lietui, belieka tik pasidžiaugti, kad viskas telpa ir nereikia nieko nešti rankomis. Šiek tiek atidžiau planuojant (galbūt net ne vieną kelionę į priekį), jums irgi tilps.
Nuotraukoje: kelioninio dydžio dantų pastos tūbelė („dm“), kieti kvepalai, popierius prakaitui sugerti, kastilietiško muilo buteliukas, sulankstomas dantų šepetėlis, kelioninis buteliukas skysčiams, kietas šampūnas („Lush“), užsegama pakuotė biriems produktams, japoniškas mini skėtis, indelis kremui, kietas dezodorantas (pirktas Kipre), klaviatūra.