Biuro dekoravimas: 4 paprasti būdai, kaip padidinti pasitenkinimą ir produktyvumą
Didžiąją dalį savo laiko mes praleidžiame darbe, kur kasdien iš mūsų tikimąsi, kad būsime produktyvūs, kūrybingi ir socialūs. Visai nesvarbu, esate samdomas darbuotojas kompanijoje, freelanceris ar kuriate nuosavą verslą – darbo vieta yra pagrindinis faktorius, veikiantis jūsų produktyvumą ir apskritai pasitenkinimą darbą.
Tekstas Henrika Nariūnienė, žurnalas Verslo pietūs nr.6
Biuro dizainas labai veikia tai, kaip jaučiatės ir galvojate. Jei ir nesate sąmoningai pastebėjęs, kaip skirtingai tai veikia jūsų nuotaiką, tikiu, kad bandėte kovoti už darbo vietą prie lango, norėjote daugiau žalumos ar spalvų darbo vietoje. Tai išorinis jūsų psichologinio poreikio dirbti malonioje erdvėje atvaizdavimas.
Ypač darbdaviams svarbu suvokti, kad dabartinė tūkstantmečio karta darbo patrauklumą vertina ne tik algos dydžiu, bet laimės ir pasitenkino darbo vietoje pojūčiu. Dekoruojant biurus svarbu atsižvelgti kaip psichologiškai jausis darbuotojas, ar dizainas skatins jį geriau dirbti ir jaustis. Prisiminkite, kad nelaimingi darbuotojai dažniau serga ir prasčiau dirba, tampa mažiau produktyvūs, tad tinkamas biuro dizianas jums gali sutaupyti daugybę pinigų.
- Pirmiausia – planas
Neapsisprendžiate, kaip turėtų atrodyti darbo vieta? Nenorite veltui prigręžti sienose skylių, kurias paskui tektų užtaisyti, ar bijote prisipirkti daiktų, kurių nepanaudosite? Viskas suprantama. Tad svarbiausias jūsų žingsnis prieš dekoruojant darbo vietą yra planas.
Galite visiškai paprastai ant popieriaus lapo planą nusipiešti ranka. Plane numatykite, kur stovės baldai, apgalvokite iš kur sklinda daugiau dienos šviesos, pažymėkite, kur statysite augalus, apgalvokite, kad daiktai netrukdytų judėjimui ir pernelyg neapkrautų erdvės.
2. Jauskis savo erdvės šeiminku
Atsineškite iš namų daiktų, kurie suteiktų jaukumo. Pavyzdžiui, nuotraukų ar mėgiamų citatų rėmelius, augalų, gražų puodelį ar netgi stalinę lempą. Aplink save matydami daiktus, kurie ne tik jums patinka, bet ir priklauso, jaučiatės labiau įsipareigoję ir galite padidinti darbo našumą apie 30 proc.
Darbdaviams vertėtų apsvarstyti galimybę darbuotojams suteikti nedidelę sumą „darbo vietos jaukumui“ pagerinti, nes geriausiai dirba tie darbuotojai, kurie darbo vietoje jaučiasi kaip namuose.
3. Apsupkite save gamta
Tobuliausia jei jūsų darbo vieta yra prie lango, kur galite gauti natūralaus apšvietimo, per pertraukėlę pasidairyti pro langą, pailsinti akis, ar tiesiog pasisemti įkvėpimo iš gamtos. Tyrimai rodo, kad žvilgsnis į gamtą atpalaiduoja protą. Tačiau jei lango šalia jūsų darbo stalo ir nėra, vis tiek galite šiek tiek gamtos atsinešti patys – įvairūs augalai, nedideli krūmai ar medeliai iškart praskaidrins jūsų nuotaiką ir padės sumažinti streso lygį.
4. Atkreipkite dėmesį į spalvas, apšvietimą ir formą
Skirtingos spalvos turi skirtingą poveikį mūsų darbo kokybei. Mėlyna ir žalia daro įtaką kūrybiškumui, o raudona padeda sutelkti dėmesį į detales. Apšvietimas taip pat yra svarbus veiksnys. Prislopinta šviesa suteikia laisvės pojūtį, todėl skatina kūrybiškumą, o štai intensyvus apšvietimas gerina analitinį mąstymą
Naudojant apvalias formos darbo erdvėje ir vengiant kvadratinių sukuriamas jaukios atmosferos įspūdis, skatinama smegenų veikla, susijusi su atlygio ir estetikos pojūčiu. Sėdėjimas prie apvalaus stalo taip pat skatina bendradarbiavimą ir komandinį darbą.